Kategorie

Producenci

Logowanie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Serwis laptopów  - Zalany laptop  :


Czyszczenie zalanego laptopa

 

Zalany laptop ? Nie panikuj .

Twoje bezpieczeństwo powinno być priorytetem. To jest najważniejsze i należy o tym pamiętać. Gdy woda wylała się na laptopa , trzeba działać szybko. 

Działanie z namysłem będzie potrzebne w celu ratowania swojego laptopa przed dalszym uszkodzeniem. Pamiętaj, że ciecz jest dobrym przewodnikiem elektryczności, a ty nie chcesz być porażony prądem .


Odepnij zasilanie na swoim laptopie

Nie należy próbować normalnie wyłącz komputer za pomocą funkcji zamykania systemu operacyjnego, ponieważ może to opóźnić proces.

Jak tylko ładowarka została odłączona od  gniazdka natychmiast wyjmij baterię.


Usuń wszystkie akcesoria podłączone do laptopa.

Po upewnieniu się, że zasilanie jest odcięte, należy usunąć wszystkie akcesoria dołączone do komputera przenośnego. 

Należą do nich  zewnętrzne myszy i klawiatury, pamięci USB, kabel port drukarki i wszystkie kable i adaptery załączone do urządzenia.


Pozostaw do wyschnięcia

Upewnij się, że można usunąć wszystkie rozlane płyny z komputera przenośnego i można go obrócić do góry nogami, aby zapobiec cieczy od zejścia w głąb urządzenia.

Trzeba zdemontować obudowe laptopa w celu sprawdzenia, czy woda weszła do wewnętrznych obszarów urządzenia.


Zalanie laptopa


Z doświadczenia wiemy że suszenie laptopa na własną rękę przynosi bardzo słabe rezultaty.

Do naszego serwisu często trafiają komputery ze stopioną klawiaturą lub obudową po suszeniu laptopa suszarką lub innym domowym sprzętem.

Samo wysuszenie laptopa jednak nie usunie problemu.

Znajdujące się w cieczach związki oraz ciała stałe pozostawiają na płycie zanieczyszczenia które również mogą przewodzić prąd oraz przyczyniają się do powstawania pleśni.

Natomiast niedokładne wysuszenie płyty głównej może nie tylko spowodować zwarcie ale również przyczynić się do powstawania korozji.

Gdy przyniesiesz laptopa do naszego serwisu w Warszawie do naprawy, będziemy musieli go rozebrać praktycznie na części pierwsze,

dokładnie je osuszyć oraz przetestować ich działanie.

Czasem w wyniku zalania zostaje uszkodzona tylko klawiatura , czasem z powodu zwarć będą spalone niektóre chipy. Wtedy je naprawimy albo wymienimy.




Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas!

Newsletter